Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 206,40 EUR
naša cena 246,00 EUR

NOVINKY

arr3NovinkyMeranie ozónu vo vzduchu, 283 € Meranie ozónu vo vode, 204 €...

KONTAKTY

Afeite, s.r.o.
Humenská 1
040 11 Košice
tel: +421 911 771900
fands(a)fands.eu

Dezinfekcia ozónom

Dezinfekcia priestorov ozónom


Ozón odstraňuje najmä:
- baktérie, vírusy, plesne s účinnosťou 99,99%
- zápach po varení, vyprážaní a pod.
- zápach po požiaroch, cigaretovom dyme
- zápach po farbách, riedidlách, maľovaní
- zápach po domácich zvieratách
- zápach potu a pod.

Dezinfekciu ozónom môžete objednať mailom na adrese eshop@fands.eu, resp. telefonicky na čísle 0911 771900, 0911 771904.

Generátor ozónu umiestnime v dezinfikovanej miestnosti alebo mimo nej a ozón zavedieme hadicou. Z miestnosti je treba odstrániť kvety a zvieratá. Pokiaľ je to možné, vypneme v miestnosti aj kúrenie. Čas dezinfekcie sa nastaví podľa objemu miestnosti, napr. pre objem 40m3 je to cca 30 minút.

Počas dezinfekcie je miestnosť uzatvorená. Po ukončení dezinfekcie je potrebné miestnosť vyvetrať.

Cena dezinfekcie je 0.40€ s DPH za 1 m3, včítane dopravy v rámci Košíc. Pre Košice-okolie je cena dopravy 3€, mimo okresu Košice-okolie je cena dopravy 0.2 €/km. Minimálna hodnota objednávky je 40m3, teda 16.00 € s DPH.

Ozonizéry - dezinfekcia

Dezinfekcia priestorov ozónom


Dezinfekcia miestností

Ozonizácia sa používa predovšetkým na dezinfekciu miestností. Ozón odstraňuje zápach farieb a lepidiel vzniknutých po renovácii alebo vône nového nábytku. Používa sa aj po chorobe člena domácnosti, keďže účinne ničí všetky baktérie a vírusy. Ozonizácia vzduchotechniky a klimatizácie bráni šíreniu húb, plesní a roztočov. Ozón je široko použiteľný na dezinfekciu v bytoch a rodinných domoch, skladoch, nemocniciach, chladiarenských zariadeniach, lekárskych ambulanciách,  kozmetických a kaderníckych salónoch, hoteloch, strediskách fitnes, šatniach, baroch a reštauráciách,  atď.
Ošetrenie ozónom je bezpečný spôsob dezinfekcie, bez použitia chemikálii a náročného umývania povrchov. Ozón je 300 až 1000 krát účinnejší ako chlór,  ale nemá žiadne vedľajšie účinky. Po určitej dobe sa rozpadne na kyslík.

Školské zariadenia, detské herne

Materské školy, školy a detské herne sú miesta, kde sú deti náchylnejšie na rôzne infekcie spôsobené baktériami a vírusmi. Vírusy a baktérie môžu byť prítomné vo vzduchu, na zariadení miestnosti a povrchu hračiek. Účinnou metódou pri prevencii voči ochoreniu je pravidelná dezinfekcia učební, šatní a iných miestností ozónom.

Fitnes

Žiadna iná technológia dezinfekcie nie je tak široko použiteľná na dezinfekciu povrchov vo fitnes – posilňovacie stroje, náradie a zariadenie, šatne a pod.

Ozonizéry - akvaristika

Akvaristika a použitie ozónu

Čo je ORP

Oxidačno-redukčný potenciál (ORP, Redox) hovorí o dezinfekčnosti vody a o miere zostávajúceho kyslíka obsiahnutého vo vode. Organické látky, ktoré spôsobili znečistenie vody, znižujú ORP a látky schopné oxidácie, ako chlór, ozón alebo aktívny kyslík ORP zvyšujú. ORP určuje bakteriologickú kvalitu vody.

ORP v akvarijnej vode možno merať citlivým prístrojom na stanovenie úrovne ORP. Po zavedení ozónu do vody, hladina ORP sa postupne zvyšuje a voda sa stáva čistejšou. Úroveň ORP by mala byť 300 až 350 mV, čo znamená okysličené prostredie s nízkou úrovňou znečistenia. Hladina ORP  by nemala presiahnuť hodnotu 350mV, ktorá by mohli byť nebezpečná pre akvarijné osadenstvo.

Dávkovanie ozónu do akvária

Množstvo ozónu pridávaného do akvária záleží od objemu vody, prúdenia vzduchu cez generátor ozónu a biologickej záťaže. Vo väčšine prípadov by produkcia ozónu  mala byť  5 až 15 mg/hodinu na každých 100 litrov vody. Do systémov s menším počtom rýb sa môže pridávať aj menej ako 6 mg/h na 100 litrov, zatiaľ čo systémy s väčšou biologickou záťažou, napr. s niekoľkými bezstavovcami, by mali byť zásobované množstvom ozónu 15 mg/h na 100 litrov.  Dávkovanie nad 15 mg/h na 100 litrov sa za normálnych okolností neodporúča.